Uchazeč
Publikováno: 7. 11. 2024 02:14
Autor: Mgr. Marie Marek

INFORMACE O KURZU

Centrum celoživotního vzdělávání VŠPJ nabízí program dalšího vzdělávání k prohloubení a rozšíření odborných kompetencí (upskilling):

Finanční řízení pro nefinanční profese

Vzdělávací program byl vytvořen v rámci projektu Národní plán obnovy pro oblast vysokých škol: NPO_VŠPJ_MSMT-16592/2022; 3.2.1 Transformace vysokých škol.

 

Program je zaměřen na zvýšení odborných kompetencí v ekonomické oblasti a je garantován Katedrou ekonomických studií VŠPJ.

Vzdělávací program Finanční řízení pro nefinanční profese je určen pracovníkům z veřejného i soukromého sektoru působícím v oblasti řízení, kteří chtějí hlouběji proniknout do teoretické a praktické oblasti finančního řízení a rozhodování, základů účetnictví, podnikových finančních politik a jejich koordinace. Forma vzdělávání je flexibilní, přizpůsobena pracovnímu vytížení a možnostem studujících. Vzdělávání probíhá z části prezenčně a z části online.

Dokladem absolvovaného vzdělávání je mikrocertifikát, který je v souladu s národní standardizací a Evropským doporučením. Dokument lze sdílet s dalšími subjekty v oblasti vzdělávání a trhu práce, a to v ČR i v zahraničí. Dokument slouží k uznávání dosažených výsledků učení v dalším studiu.

AKTUÁLNĚ PŘIPRAVUJEME INOVACI VP

PŘIHLÁSIT SE NA KURZ

  • Komu je vzdělávání určeno?

Vzdělávání je určeno odborníkům z praxe z oblasti veřejného i soukromého sektoru (nefinanční profese) s minimálně 2letou praxí (např. referenti, administrativní pracovníci, střední management, pomocné profese, pracovníci služeb, OSVČ apod.)

  • Cíl vzdělávání

Cílem vzdělávání je získání profesní nadstavby znalostí a dovedností v oblasti finančního řízení podniku (organizace) s možností profesní specializace či dalšího kariérního a vzdělanostního růstu.

  • Obsah vzdělávání

Vzdělávací program obsahuje 2 na sebe navazující výukové moduly: 1. Finanční výkazy a jejich aplikace; 2. Finanční analýza pro podnikovou praxi. Obsahem modulu „Finanční výkazy a jejich aplikace“ jsou základy podvojného účetnictví. Modul je zaměřen na pochopení vazeb mezi účetním systémem a jednotlivými finančními výkazy. Dalším cílem je pochopení principu sestavení účetní závěrky s důrazem na interpretaci dat z účetních výkazů. Obsahem modulu „Finanční analýza pro podnikovou praxi“ je rozbor minulosti, současnosti a předpokládané budoucnosti finančního hospodaření podniku, získání relevantních informací pro posouzení zdraví, slabin podniku a pro přípravu budoucích řídících rozhodnutí. Podrobný popis témat výukových modulů je uváděn v záložce „Vzdělávací témata“.

  • Rozsah a formy vzdělávání

Vzdělávací program obsahuje 104 hodin vzdělávání, které je možné absolvovat v rámci 3-4 měsíců intenzivního studia rozděleného na prezenční výuku, online výuku a samostudium. Prezenční výuka se skládá z tutoriálů a praktických cvičení, část online obsahuje konzultace s vyučujícími k prakticky vedeným úkolům, část samostudia umožní účastníkovi samostatné vzdělávání dle vlastního tempa ve výukovém prostředí VŠPJ.

  • Termín a místo vzdělávání

Vzdělávací program bude realizován pravděpodobně v období říjen - prosinec 2025.  Prezenční část výuky bude rozdělena do 8 výukových bloků a bude probíhat v učebnách VŠPJ (Tolstého 16, Jihlava) ve vybrané dny (pravděpodobně středy odpoledne). Harmonogram výuky je zveřejňován na webových stránkách v záložce "Rozvrh".

  • Ukončení vzdělávání

Účastník je povinen absolvovat 80 % prezenční výuky a splnit praktické úkoly s min. 75% úspěšností. Vzdělávání je ukončeno prakticky zaměřenou závěrečnou prací na vybrané téma v rozsahu cca 10 stran. Šablona závěrečné práce bude účastníkovi k dispozici. Úspěšní absolventi získají doklad o výsledku vzdělávání v podobě mikrocertifikátu. 

  • Cena vzdělávacího programu

Cena za pilotní ověření vzdělávacího programu Finanční řízení pro nefinanční profese bude upřesněna. Úhrada platby se provádí převodem dle platebního předpisu zaslaného organizátory – cca týden od uzavření e-přihlášek.

  • Přihlášení ke vzdělávání

Přihlašování do vzdělávacího programu bude zahájeno v červenci - září 2025 prostřednictvím elektronické přihlášky. Maximální kapacita pilotního programu je 15 účastníků (program bude otevřen při min. počtu 10 účastníků). O přijetí uchazeče rozhoduje doba podání přihlášky a splnění podmínek k přijetí (viz níže). Účast ve vzdělávacím programu nevyžaduje vykonání přijímací zkoušky.

  • Podmínky přijetí

Uchazeč o vzdělávání musí mít absolvováno min. úplné střední všeobecné nebo odborné vzdělání zakončené maturitní zkouškou. U účastníků programu je požadována min. 2letá praxe v soukromém nebo veřejném sektoru na pozici referenta, administrativního pracovníka, pracovníka středního managementu, pracovníků pomocných profesí, pracovníků ve službách, popř. OSVČ. Doložení praxe bude vyžadováno před nástupem ke vzdělávání ve formě potvrzení od zaměstnavatele, dokladu o provozování OSVČ apod.  

 
Před podáním přihlášky doporučujeme prostudování Studijních a obchodních podmínek.

Kontakt v případě dalších dotazů:

Mgr. Marie Marek, vedoucí CCV
Centrum celoživotního vzdělávání VŠPJ
tel: 567 141 144, mob. 602 525 506
e-mail: marie.marek@vspj.cz

 

Spojte se s námi

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401

Kontakt
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
E-mail: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

Kontaktní místo kanceláře rektora
Monika Jonášová
E-mail: monika.jonasova@vspj.cz

Studijní oddělení
Telefon: +420 567 141 181
E-mail: studijni@vspj.cz


Moment prosím...